Hoş geldiniz, Misafir! Kayıt Olun, Firmanızı ve Ürünlerinizi Ekleyin! | | Türkçe

 • Resim, Video ve Haberlerinizi
  Gönderin TRTEX.COM'da Yayınlayalım
 • Tarafsız Gerçek Haberler
  TRTEX.COM
 • En İyilerin Buluşma Noktası
  www.trtex.com
 • 2012 Ürün Fotolarınızı
  Bize Yollayın Galeride YayınlayalımŞifremi Unuttum

Hatırla

Programı Tanıyın

"Home Trend Designer" programı müşterileriniz için tasarlayacağınız ürünlerinizi bilgisayar ortamında görmenizi sağlar ve müşteri memnuniyetini maksimum düzeye çıkartır. Özenle ve kullanım kolaylığı düşünülerek hazırlanan programla müşteri evinin fotoğrafını çekin, bilgisayarınıza yükleyin, istediği modeli, rengi ve deseni uygulayın. Çıkan sonucu müşterinize sunun, beğenmedi mi bir daha tasarlayın!

 
Program temel olarak iki ana kategoriden oluşmaktadır:
 
 • Sistemde yüklü olan bir ev fotoğrafının üzerinde tülün, fonun veya modelin renk ve desenini değiştirebileceğiniz, duvar kağıdı veya döşeme uygulayabileceğinizHAZIR SAHNE
 • Kendi molenizi tasarlayacağınız, görsellerin bulunduğu veya kendi yükleyeceğiniz fotoğraflara eklemeler yapabileceğinizÖZEL SAHNE.

 

 

 HazırSahne

Programın size sunduğu alternatifler arasından seçeceğiniz bir görselin tül, perde, koltuk, duvar gibi öğelerinin rengini değiştirebilir, desen uygulayabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünün üzerine tıklayarak ya da listeden seçerek istediğiniz ürüne renk ve desen alternatiflerini uygulayabilir, aynı anda yapılan değişimi görebilirsiniz. Bu amaca hizmet etmek için hazırlanan piasadaki diğer programlardan farklı olarak

"Home Trend Designer" seçtiğiniz varyantları tıkladığınız anda sahnede görebilmenize imkan sağlar.

 
Duvar kağıdı uygulamalarıyla müşterilerinize perde, tül veya döşeme hizmeti yanında ev dekorasyonu, renklerin ve tonların uyumu hakkında da görüş sunabilir, uygulamadan sonraki halini görebilmelerine yardımcı olabilirsiniz.

 

 

Özel Sahne:

Bu uygulamada üç aşama mevcuttur: Sahne Seç, Model Seç, Desen Seç

 
Sahne Seç:
Programda mevcut olan sahnelerden her hangi birini seçebilir veya çekmiş olduğunuz evin fotoğraflarını yükleyebilirsiniz, sahneniz hazır!
 
Model Seç:
Sizin için hazırladığımız hazır modelleri kullanabilir veya menüden tek tek kendiniz model oluşturabilirsiniz. Tül, fon, model, rustik, kol bağı, ofis perdesi, artikel, çiçek sticker ve geometrik şekkilerden faydalanarak sadece tül ve perde değil tüm evin tasarımı hakkında müşterinize yardımcı olabilrsiniz. Duvar rengini değiştirebilir, evin dekorasyonunu tamamlayan çiçekleri yerleştirebilir, stickerlarla tasarıma hareket katabilirsiniz. 
Sahnenin sağ alt köşesinde bulunan butonlarla tasarımınızdaki gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.
 
 butonu ile tülü, fonu veya seçtiğiniz diğer parçaları evin eğimine, camın duruşuna göre en uygun şekilde kenarlardaki kareleri hareket ettirerek yerleştirebilirsiniz. Sahneye yükleyeceğiniz fotoğrafı hangi açıdan çekerseniz çekin bu buton yardımıyla perdeyi cama en uygun şekilde giydirebilirsiniz.
 
 butonu ile sahnenin üzerine yerleştirmek istediğiniz ürünün boyutlarını ayarlayabilir, ters çevirebilir, üstteki küçük kutucuktan tutarak dönderebilirsiniz.
 
 butonu sahneyi büyütüp küçültmenize imkan sağlar, artı ve eksiye basarak sahnenizin boyutlarını ayarlayabilirsiniz.
 
  üzerine tıkladığınız ürünün artı ve eksiye basarak orantılı olarak boyunu uzatabilir veya kısaltabilirsiniz.
 
üzerine tıkladığınız ürünün orantılı olarak enini genişletir veya daraltır.
 
 yerleştireceğiniz objenin sağa ve sola hafif şekilde dönmesini sağlar.
 
  resmin üzerine eklenen modellerin üste çıkmasını sağlar.
 
 seçili bulunan ürünün aynısından bir tane daha oluşturur.
 
 ayna etkisiyle seçili olan ürünü tam tersi yöne çevirir. Bu özellik ile seçtiğiniz bir fon perdenin aynısı kopyalama butonu ile kopyalayıp ayna etkisi ile duruş yönünü ters çevirerek karşılıklı bir şekilde duran aynı fondan iki tane oluşturabilirsiniz..
 
 seçili olan öğeyi siler.
 
 ayarlar butonuyüklediğiniz fotografta değişiklikler yapmak için sağ alt köşede bulunan kırmızı anahtar butonuna (maus ile üzerine geldiğinizde seçilen modelin ayarlarını değiştirir) tıklayıp, açılan siyah ekranda


NESNE GİZLEME :


Bu menüye tıkladığınızda resim üzerinde belirlediğiniz alanı, giydirme yapacağınız ürünleri arkasına alacaktır.( Örnek : bir pencere önünde bulunan Koltuk, sehba veya lambayı işaretleme yaptığınızda giydirdiğiniz perdeyi koltuk, sehba veya lambanın arkasına yerleştirecektir.)

DUVAR İŞARETLEME :


Bu menüye tıkladığınızda resim üzerinde belirlediğiniz alanı istediginiz renklere boyama yapabilirsiniz. (Örnek : Duvarların köşelerine mausunuzla tıklayarak alanı belirleyip mausun girmedi yerlerde ise fırçayı tıklayıp rahat çalışma yapabilir duvarları işaretleyip boyama yapabilirsiniz. Yanlış işaretleme yaptığınızda silgi ile silmeniz mümkün oluyor. Kayıt et ile işlemleri tamamlayabilirsiniz)

RESİM :

Bu menü işaretlendiğinde yüklenen resim üzerindeki ışık ayarları ve netlik ayarı yapılır. (kontrast - doygunluk - Parlaklık)

MODEL :


Bu menüye tıkladığınızda ekrana taşıdığınız yani bilgisayara eklediğiniz kendi fotoğrafın üzerine eklediğiniz model veya aksesuarların seffaflığını ayarlayabilirsiniz. ( Fon kumaş olarak eklediğiniz bir modeli kumaş olarak değil tğl olarak camda görmek istiyor ve bunu uygulamada görmek istiyorsanız siyah ekranda açılan ok işaretini sağ veya sola taşıyarak şeffaflığını ayarlayabilirsiniz)

 

TEKRAR BOYUTLANDIRMA : (Yeşil kalın ok butonları)

Seçilen bir modelin en veya boydan tekrarlanmasını sağlar. ( Tek pileye sahip bir modeli istediğiniz kadar çoğaltıp giydirme yapacağınız cama göre ekleyebilirsiniz. Bu sayede istenilen ebatdaki camlara sonsuz pile üeretip camları rahatlıkla giydirmenizi sağlar. Zebra stor perdeler içinde yatay şekilde aynı işlemleri yapabilirsiniz. Ekrana eklenen sahneyi yani kendi resminizin üzerindeki bir camda bulunan 3 parçayı açık kapalı yada yarı açık olarak desen raporları bozulmadan giydirme imkanına aynı anda sahip olmanızı sağlar.)

DESEN :

Siyah ekranda açılan butonda Yükseklik - Genişlik - Derece ile bir kumaş üzerinde bulunan desen raporlarının en boy ve derecelerini ayarlamanızı sağlar.( Fon kumaşı giydirdiğiniz, aynı deseni yan bağ olarakda giydirmek istediğinizde veya farklı bir yerde kullanmak istediğiniz de, bir yere eklemek istediğinizde bu model programa tanımlı değilse otomatik olarak deseni küçük veya büyük gösterecektir. Bu sorunu çözmek için desen eğimi butonu kullanılarak rakamları değiştirip ayarları yapmanız işlemi tamamlamanız için kolaylık sağlayacaktır. Desen saydamlığınızıda yine buradan yapmanız mümkün.)

NOT: Özellikle tül perdelerin desenleri ile zemini bu programda farklı fotoğraflar ve işlemler yapılarak sisteme atılmıştır.Programda zemin ayrı, desen ayrı olarak şeffaflık ve netlik ayarlanabilir.

EĞİM :


Home Trend giydirme programının en önemli bölümlerinden biridir. Çekilen fotoğrafta pencerenin veya giydirme yapacağınız bölümün fotoğraf çekim açısı ne olursa olsun modellerinizi giydirmeniz ve perspektifini ayarlamanızı sağlar. Programı kullandığınızda 4 nokta olarak açılan modelleri isterseniz 6 veya 8 noktaya taşıyabilirsiniz bu sayede dikey yada yatay kırılmalar meydana geldiğinde buradaki kırmızı noktaları arttırıp kırılmaları engelleme imkanınız olur. Fotoğraf üzerine en iyi imkanlarda kolayca yerleştirmenizi sağlar. Bu bölümde 4 çeşit noktalama butonu bulunuyor istenilen bölüm seçilerek perspektif ve açı ayarı yapılıp modelinizi çalışabilirsiniz.

DUVARLARI BOYAMA :

Mavi küçük bir ekranda duvar resmi olan bu butona tıkladığınızda sahneye yüklediğiniz fotoğrafınızın duvarlarını maus ile işaretleyip seçilen alanı istediğiniz renklerde boyamanızı sağlar. resmin açıldığı büyük sayfada Kalem - Fırça - Silgi resmi büyütmek-küçültmek - işaretlemeler bittiğinde son nokta ile ilk noktayı birleştirmek - son işaretlediğiniz noktayı istenildiğinde silmek(geri tuşu) ve son olarakda kaydet butonları bulunmaktadır. işlemler bittiğinde kaydet ile resminizi ana menüye döndürmeye yarar ve çıkış butonuyla işlem tamamlanır. mausunuzla işaretleme yapılan yerleri kalem butonu ile yapabilirsiniz. kalemin girmediği resim köşelerinde fırçayı işaretleyip  boyama yapabilirsiniz. Silgi butonu ise silmeniz gereken yerleri temizlemenize yardımcı olur. Ana ekrana geldiğinizde işaretleme yaptığınız resim üzerindeki alana mausunuz ile tıkladığınızda otomatik olarak renk kartelası gelir ve oradan beğendiğiniz renkleri tıklayarak duvarları istediğiniz kadar boyama yapabilirsiniz.

NESNE İŞARETLEME :

Mavi küçük bir ekramda çiçek resmi bulunan butonu tıkladığınızda DUVAR BOYAMA ile aynı benzerlikde bir ekran açılır. Kalem - fırça - silgi - ekranı büyütmek-küçültmek - son noktayı silmek - şekli tamamlamak - kaydetmek ve çıkış butonları DUVAR BOYAMADA kullanılan aynı tekniktir, fakat işlevi farklıdır. Bu bölümde işaretleme yaptığınız fotoğraf üzerindeki alanı giydirme yaptığınız ürünü arkasına geçirir. ( Bir pencerenin önunde bulunan koltuğu, lambayı veya bir orta sehbayı işaretleyip perdelerinizi koltuğun arkasına geçirebilir halınızı sehbanın altına yerleştirebilirsiniz. Bu sayede gerçek mekana perdeniz takılmış halınız yerleştirilmiş olur. Programın en zevkli ve heyecan verici bölümüdür.

 

 fotoğraf butonu ile oluşturduğunuz sahnenin görüntüsünü jpeg dosyası olarak bilgisayarınıza kaydedebilir, dilerseniz e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz.
 
 yazdır butonu ile hazırladığınız tasarımın çıktısını alıp müşterinize sunabilirsiniz.
 
 
Desen Seç

Müşteri evini görüntülediniz, istenilen modeli yerleştirdiniz sıra tasarımınızın desenlerini seçmeye geldi... Bilgisayar ortamına yüklediğimiz desenleri değiştirmek istediğiniz parçanın üzerine tıklayarak veya menüden seçerek sınırsız sayıda uygulama yapabilirsiniz veya müşterinize sunabilir, kartelalarınızın uygulamadaki görünümünü perdeleriniz dikilmeden görebilir, çıktısını alabilir veya fotoğraf dosyası olarak kullanabilrsniz.
close Bir Daha Gösterme
Bu sayfa 0.10413002967834 saniyede oluşturuldu.