Yeşim’de Çevre Günü Kutlaması
Yeşim Tekstil, Dünya Çevre Haftası sebebiyle TEMA Bursa Şubesi ile ortaklaşa düzenlediği “Çevre Günü” etkinliği ile firma çalışanlarını küresel ısınma ve suların tasarruflu kullanımı ile ilgili bilinçlendirdi.
Firma çalışanları, öğle yemeği sonrasında saat 12.00’la 14.00 arasında arıtma tesisinin önündeki alanda TEMA yetkilileri ile buluşma ve canlı müzik eşliğinde arkadaşlarıyla sohbet etme imkanı buldu. Etkinlik süresince TEMA yetkilileri çalışanlara küresel ısınma, çölleşme ve suların tasarruflu kullanımı hakkında bilgiler verdi. Canlı müziğin de ortamı renklendirdiği etkinlikte çalışanlar hem bilgilenme hem de iş ortamında keyifli bir mola verme fırsatı yakaladılar. Her yıl “Çevre Günü” adı altında düzenlenen bu uygulamadan son derece memnun kalan Yeşim çalışanları, bu sene de gün ortasında keyifli bir mola vermekten ve küresel ısınma konusunda TEMA yetkilileri ile birebir görüşerek bilgi almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.
TEMA yetkilileri ayrıca Yeşim bünyesindeki kreşe giderek buradaki 5-6 yaş grubu çocuklarına da küresel ısınma , suyun tasarruflu kullanılması konusunda bilgiler verdiler. Büyüklerinin anlattıklarını büyük bir ilgiyle dinleyen çocuklar sordukları sorularla da çevre gönüllülerini şaşırttılar.
Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur Yeşim’in kurumsal sosyal sorumluluğunun bir parçası olarak gördüğü “çevre” organizasyonlarının firmanın yaptığı sosyal faaliyetler arasında özel bir önemi olduğunu ifade etti. TEMA ile de yıllardır Şükriye Köyü Evlat Edindirme Projesi, Şükrü Şankaya Hatıra Ormanı gibi bir çok ortak projeye birlikte imza attıklarına dikkat çeken Cesur, bu sene de TEMA Bursa şubesi ile ortaklaşa bir etkinlik planladıklarını söyledi.
Dilek Cesur, etkinlik kapsamında da TEMA’nın “Suyunu Boşa Harcama” kampanyası hakkında Yeşim çalışanlarına TEMA standında birebir bilgi verdiklerini ayrıca tanıtım afişlerini ve dökümanlarını firmanın panolarına asarak ve bu konuya ilgili TEMA ile ortaklaşa hazırladıkları el ilanını 3500 Yeşim’li çalışana dağıtarak onları bilinçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.”
TRTEX.com Haber 2007 info@trtex.com